Naszym proboszczem jest ksiądz Wojciech Szeląg. Urodził się w 1967 roku w Makowie Padhalańskim. W 1992 roku został wyświęcony, a od 2016 roku jest proboszczem w naszej parafii w Rząsce.

Czynna w dni powszednie (w budynku kościoła):

poniedziałek, środa, piątek:  (18:45 - 19:15 kwiecień - wrzesień)
                                                 (17:45 - 18:15 październik - marzec)

wtorek, sobota: 7:45 - 8:15

W niedzielę, święta, pierwsze piątki, pierwsze soboty NIECZYNNE.

Spisanie protokołu przedślubnego po ustalonym terminie!

CHRZEST ŚWIĘTY

Zasadniczo w pierwszą niedzielę miesiąca po mszy św. o godzinie 11.00
W kancelarii przedstawiamy:
-świadectwo narodzin dziecka z USC.
-przy pierwszym dziecku metrykę ślubu kościelnego rodziców.
Chrzestnymi mogą być tylko katolicy bierzmowani i praktykujący, co pisemnie stwierdza ich własny proboszcz.

BIERZMOWANIE

Przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii odbywa się zgodnie z zaleceniami dokumentów Kościoła  poprzez systematyczne zgłębianie swojej wiary w codziennej modlitwie, coniedzielnej Eucharystii, systematycznej spowiedzi, czytanie prasy i książki katolickiej. Ponadto młodzież gorliwie bierze udział w katechezie szkolnej oraz w systematycznych spotkaniach kandydatów do bierzmowania.

Ponadto obowiązuje trzykrotny udział w każdym typie nabożeństwa w cyklu liturgicznym, co potwierdzamy podpisem w indeksie nabożeństw w zakrystii  u pana Kościelnego.

Spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbywają się w następującym porządku:

klasy III. w budynku gimnazjum w Rząsce w każdy wtorek o godz. 15.20 w wymiarze 25 lekcji.

Klasy I i II w tym samym terminie rozpoczną spotkania w styczniu nowego roku kalendarzowego 2017 w systemie

po 10 nauk.

Dodatkowo  nauki przy plebanii dedykowane dla młodzieży mieszkającej w Rząsce, ale uczącej się w Krakowie

odbywać się będą w każdy 1. piątek miesiąca, począwszy od 7 października 2016r. Uczestnicy zajęć w tym terminie biorą udział we mszy św. o godz.18.00 a następnie udają się do salki katechetycznej.

MAŁŻEŃSTWO

Narzeczeni zgłaszają się na 3 miesiące przed planowanym ślubem.
-mają co najmniej 18 lat.
-przynoszą zaświadczenie z USC.
-metryki chrztu i bierzmowania.
-ostatnie świadectwo z oceną z religii.
-dowody osobiste.
-zaświadczenie z kursu przedmałżeńskiego.

POGRZEB KATOLICKI

O zgonie zmarłego niezwłocznie osobiście lub telefonicznie proszę powiadomić proboszcza celem ustalenia terminu pogrzebu. W kancelarii przedstawia się akt zgonu od lekarza i świadectwo o przyjętych sakramentach od kapelana szpitala.

KONTO BANKOWE PARAFII: BANK PKO S.A. I O. w Krakowie